siluva.lt
400 m. Jubiliejus 
Archyvas

Naujienų archyvas

2008 06 23 Kauno arkivyskupijos ministrantų šventė Šiluvoje
Paskelbta: 2008-06-25

Birželio 23 d. tradicinėje jaunųjų ministrantų šventėje dalyvavo apie septyniasdešimt Kauno arkivyskupijos bažnyčiose patarnaujančių vaikų ir jaunimo. Pirmąkart šventė surengta Jubiliejui besirengiančioje Šiluvoje, į kurią ministrantai daugiausia atvyko būreliais, lydimi kunigų ar vyresniųjų patarnautojų. Nedidelei, nebijančiai savo bendruomenėse viešai liudyti tikėjimo ir įsipareigoti tarnavimui arkivyskupijos jaunimo daliai ši Ministrantų diena, šiemet surengta jau prasidėjus moksleivių vasaros atostogoms, tapo prasmingu jų akcentu.

Šventės kulminacija buvo drauge švęsta Eucharistija Apsireiškimo koplyčioje. Čia švęsti šv. Mišių Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius bei kiti dvasininkai, patarnautojų drabužiais vilkintys ministrantai atėjo įspūdinga procesija. Ganytojas pasakė ministrantams pamokslą pabrėždamas ne tik tarnavimo bažnyčioje, bet ir dvasinio augimo svarbą. Kaip tik šio augimo temą katechezėje prieš šv. Mišias akcentavo ir Šiluvos parapijos klebonas kun. Erastas Murauskas. Per šv. Mišias giedojo šios parapijos jaunimas. Koplyčią papuošė ministrantų kryžius, kurį jie savo rankomis iš pat ryto kūrė Jono Pauliaus II namų kiemelyje.

Kaip ir kasmet šventėje apdovanoti uoliausieji arkivyskupijos patarnautojai. Šiemet apdovanoti Kauno arkikatedros bazilikos, Žeimių, Šiluvos, Pernarvos ir Josvainių parapijų ministrantai.

Šventės dalyviai visą dieną praleido Šiluvoje. Čia jie ne tik drauge meldėsi, pietavo, bet ir varžėsi atlikdami įvairias užduotis. Po pietų kūrybiniame žaidime vaikams ir jaunuoliams teko surinkti ministrantų taisykles ir įveikti kitas (taip pat ir liturginės srities) užduotis penkiolikoje po miestelį išdėstytų punktų. Nugalėtojai apdovanoti Šiluvos Dievo Motinos ženkliukais. Ištvermingiausieji liko vakarienės prie laužo.

Kauno arkivyskupijos spaudos tarnyba, tel.  (37) 409025  , el. paštas info@kn.lcn.lt