siluva.lt
400 m. Jubiliejus 
Archyvas

Skelbimų archyvas

2010 08 15–22 Sakralaus meno dienos Šiluvoje
Paskelbta: 2010-08-12


Šiluvos sakralaus meno dienos prasidės rugpjūčio 15-ąją, sekmadienį, Žolinių dieną. Pusę dešimtos vakaro Šiluvoje bus parodytas performansas „Saulė ir jos žemė“ pagal Juozo Marcinkevičiaus poemą. Šiame vaidinime dalyvaus net trys kolektyvai – Mažeikių kultūros centro teatras VISAVI (vadovė Daiva Gedvilienė), Raseinių kultūros centro šiuolaikinio šokio grupė „Nuotaika“ (vadovė Aušra Jukilaitienė) ir Ariogalos gimnazijos folkloro klubas (vadovas Dobilas Juška). Religines giesmes atliks jaunoji solistė iš Šiluvos Sigita Jokubaitytė. Taigi šiame performanse susijungs įdomi teatro forma, modernus šokis, autentiškos liaudies dainos ir religinės giesmės. Tai bus lyg tam tikro mūsų šalies kūrimosi periodo meninė interpretacija – pagoniškos tradicijos, kova už vieningą valstybę, naujo tikėjimo užuomazga. Visas spektaklis bus kuriamas natūralioje scenografijoje, pasitelkiant netradicines erdves, įdomius apšvietimo ir įgarsinimo sprendimus.

Rugpjūčio 18 d., trečiadienį vyks konferencija „Sakralumo išraiška mene – tradicija ir modernumas“. Joje dalyvaus menotyrininkai, istorikai, teologai ir menininkai iš kelių Lietuvos miestų. Konferencija atvira visiems norintiems joje dalyvauti, bus galima klausytis pranešimų šia tema, taip pat dalyvauti neformalioje diskusijoje antroje programos dalyje.

Rugpjūčio 20 d., penktadienį, – kitas šiuolaikinio šokio ir klasikinės muzikos projektas – šokio spektaklis „Pakilimo takas“. Jame dalyvaus šokio grupė FLOW‘IN iš Kauno ( vadovė ir choreografė Ugnė Dievaitytė). Spektaklyje skambės šiuolaikinė muzika, taip pat O. Mesiano simfonijos „Turangalila“ fragmentai. Pakilimo takas – tai asociacija su kiekvieno žmogaus dvasinio tobulėjimo keliu – ar mes sugebėsime atsiplėšti nuo šios varganos ir nuodėmingos žemės ir pakilti aukštyn meilės ir tikėjimo keliu.

Meno dienų savaitę užbaigs kamerinis klasikinės muzikos koncertas. Sryginių instrumentų trio atliks J.S.Bacho, V.A.Mocarto, Dž.Puccinio ir kitų kompozitorių kūrinius. Tai bus lyg viso šio renginio apibendrinimas – tikram, nuoširdžiam menui tikrai nereikia didžiulių scenų, gausybės garsių atlikėjų ir visos kitos tuščios pompastikos – tylus žodis yra toks pats svarbus, ir gali pasiekti kiekvieno širdį, jei žmogus yra pasiruošęs šiam dvasiniam aktui.

Rugpjūčio 14–22 dienomis Šiluvoje taip pat vyks IV-asis tarptautinis šiuolaikinio sakralaus meno pleneras SIGNUM SACRUM. Šių metų plenero tema „Mažieji Šiluvos ženklai“ – Mergelės Marijos apsireiškimo vietos simboliai – istoriniai, religiniai, meniniai ir kiti. „Koks yra šventosios vietos ženklas, primenantis piligrimui jo kelionę? Gal dulkės ant jo drabužių ar sauja smėlio batuose? Paveikslėlis, stiklo metalo ar moliosuvenyras, sudvasintas daugelio žmonių maldos. Pakeltas nuo žemės, arba sukurtas menininko rankomis mažytis stebuklo įsikūnijimas“ – taip šią temą apibūdina plenero kuratorius grafikas Evaldas Mikalauskis. Plenero metu dailininkų dirbtuvės taip pat bus atviros lankytojams – kiekvienas galės susipažinti su autoriais ir stebėti patį kūrybinį procesą.


Informacija apie renginio vietą bus skelbiama Šiluvos piligrimų informacijos centre. Visi renginiai nemokami.

Arūnas KAZLAUSKAS, asociacija „Idėjų upė“